Konkurs na stypendium magisterskie w Instytucie Nauk o Środowisku UJ

Konkurs na stypendium magisterskie w Instytucie Nauk o Środowisku, fundowane z grantu OPUS 13 Narodowego Centrum Badań pt.: „Znaczenie ewolucyjne i podstawy genetyczne stanu spoczynku (G0) głodzonych populacji drożdży Saccharomyces cerevisiae” (2017/25/B/NZ8/01035) (kierownik dr hab. Dominika Włoch-Salamon)

Nazwa jednostki: Uniwersytet Jagiellonski – Krakow,
Nazwa stanowiska: student – stypendysta

Wymagania:

1. ukończone studia licencjackie z biologii lub pokrewne;
  2. w chwili rozpoczęcia realizacji zadań w projekcie, laureat konkursu na stypendium musi mieć status studenta II stopnia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ
  3. znajomość języka angielskiego na w stopniu umożliwiającym komunikację oraz czytanie literatury naukowej;
  4. rekomendacja opiekuna naukowego;
  5. chęć poznania i stosowania metod statystycznych;
  6. silna motywacja do pracy naukowej, kreatywność w rozwiązywaniu problemów; samodzielność, umiejętność pracy w zespole, dokładność i punktualność.

Opis zadań:

zakres obowiązków stypendysty/magistranta będzie obejmował uczestnictwo w realizacji zadań projektowych zgodnie z wnioskiem grantowym, a w szczególności:

• metodologiczne, techniczne i merytoryczne zaangażowanie w prowadzenie laboratoryjnych eksperymentów z użyciem drożdży piekarskich Saccharomyces cerevisiae.
  • wykonywanie podstawowych analiz molekularnych;
  • przygotowanie prezentacji konferencyjnych i prezentacja wyników badań na konferencjach naukowych;
  • współpraca w przygotowywaniu, pisaniu i publikowaniu manuskryptów.

Typ konkursu NCN: OPUS – NZ
Termin składania ofert: 04.09.2018, 00:00
Forma składania ofert: email
Termin składania wniosków: 4 październik 2018